YÜK KALDIRMA / Transpalet / Yarı Akülü
Geri Dön

Yarı Akülü Transpalet

Transpaletler muhafaza edilmiş, paketlenerek bir paletin üzerine yerleştirilmiş yüklerin bir yerden bir yere taşınması- aktarılması amacı ile kullanılan araçlardır. Hidrolik pompa vasıtası ile paletlere yüklenen yüklerin insan gücü ya da motor gücü vasıtası ile kaldırılarak yatay olarak taşıma amacı ile tasarlanmışlardır. Genelde transpalet ile taşınan yükler insan gücü ile taşınamayacak ağırlıkta ya da genişlikte ve çoklukta olan yüklerin bir yerden bir yere taşınması amacı ile kullanılmaktadır. Fabrikalar, marketler, depolar ve stoklu ürünleri bulunan her ortamda kullanım alanı bulmakta ve iş gücü tasarrufu sağlamaktadır. Bu alanlarda sipariş toplama, araç yükleme ve boşaltma bir yerden bir yere kısa mesafede taşıma işlemlerinde kullanılan alçak konumlarda çalışmaya elverişli araçlardır.

Transpaletler çalışma prensiplerine göre manüel transpalet, akülü transpalet, yarı akülü transpalet ve terazili transpalet olarak sınıflara ayrılmaktadır.

Manüel transpaletler kaldırma – indirme, ileri - geri gibi hareket işlemlerinin insan gücü vasıtası ile yapıldığı transpalet çeşitleridir.

Yarı akülü transpalet ileri – geri haraketlerinin motor gücü ile kaldırma ve indirmesinin ise kol gücü ile yapıldığı transpalet çeşididir. Bu transpalet türü özellikle araçlardan yük indirme ve yükleme işlemlerinde sık tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Sitemizin incelediğininiz bu sayfasında Yarı Akülü Transpalet çeşitlerimizi görmektesiniz. Manuel Transpaletler, Akülü Transpaletler ya da Terazili Transpaletlerle ilgili ürünleri incelemek için YÜK KALDIRMA / Transpalet / bölümlerinden isteğiniz transpalet çeşidine ait ürün kategorilerine tıklayıp o kategoriye ait ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Teknik özelliklerini incelediğiniz ürünümüz ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek için sitemizin iletişim bölümündeki iletişim araçlarında herhangi biri aracılığı ile müşteri temsilcimize ulaşabilir ürün fiyat için teklif isteyebilir ve teknik özellikleri ile ilgili ayrıntı bilgi edinebilirsiniz.

İZMİR DEMİR 2017 © Tüm Hakları Saklıdır.
Fabrika : Büsan Sanayi Sitesi / Konya / Türkiye
Satış Ofisi : Tevfikiye Mh. 3802 Sk. No: 9/3 Yunusemre/Manisa
+90 (505) 997 89 15 +90 (236) 231 16 63
info@izmirdemir.com